Nakon što je od četvrtka, 12. marta, zbog pandemije koronavirusa, iz mjera predostrožnosti, obustavljena nastava u cijelom Zeničko-dobojskom kantonu,te nakon Uputstva ministarstva za obrazovanje, nauku,kulturu i sport  Zeničko-dobojskog kantona o izvođenju konsultativne nastave, naša škola je spremno dočekala ovakav vid izvođenja nastave putem besplatnih alata.

Naši profesori i učenici ne bi trebali da imaju velikih poteškoća sa korištenjem online alata za izvođenje nastave, jer je naša škola već započela pilot projekat korištenja elektronskog dnevnika od oktobra 2019.godine. Svim učenicima apeliramo da što prije aktiviraju šifre koje su im predmetni profesori poslali na mailove za svaki predmet i da što aktivnije i korisnije sudjeluju u rješavanju zadatih tema i zadataka.