Učenici 2b su nastavnu jedinicu “Pokret za autonomiju Bosne” izveli kroz interaktivni čas. Oni su dobili zadatak da kroz istraživanje što bolje prikažu likove i događaje početkom 19 stoljeća u Bosni pod Osmanskom upravom. U uvodnom dijelu časa profesorica je ponovila sa učenicima prethodnu nastavnu jedinicu i dala uvodnu riječ kako bi učenici povezali prethodno gradivo sa novom nastavnom jedinicom. U glavnom dijelu časa učenici su kroz glumu prikazali likove koji su činili pokret za autonomiju , kao i događaje koji su rezultirali borbom za ostvarivanje njihovih zahtjeva, te u konačnici i sam slom pokreta. Potom su učenici kroz grupni oblik rada prikazali lik Husein kapetan Gradaščevića, citate koji se njemu pripisuju i još mnoge zanimljivosti koje su istražili o njemu i Bosni u tom periodu. U završnom dijelu časa, učenici su riješili križaljku koju im je profesorica pripremila kako bi ponovili gradivo koje su naučili.