Dana 19.4.2019.godine drugi razredi naše škole su išli na jednodnevni izlet na kojem su posjetili tri prelijepa grada Banja Luku, Jajce i Travnik. Krenulo se u ranim jutarnjim satima. Prva destinacija je bila Banja Luka gdje su učenici stigli u 9:00 h, nakon čega su imali priliku da posjete tvrđavu Kastel i džamiju Ferhadiju. Poslije obilaska tvrđave i džamije, učenici su imali slobodno vrijeme koje su dobro iskoristili. Zatim, u 14:00 h su se zaputili prema Jajcu. Kada su došli u Jajce u 16:00 h, imali su priliku da posjete vodopad i Jajačku tvrđavu. Nakon toga, krenuli su prema Plivskom jezeru, gdje su imali priliku da se voze brodicom i time razgledaju predivan okoliš. Kada je i tome došao kraj, uputili su se prema Travniku gdje su došli u 19:00h. Posjeta Travniku je prošla u uživanju okusa i mirisa tradicionalnih travničkih ćevapa, nakon čega su krenuli nazad prema Tešnju, gdje se došlo u kasnim večernjim satima. Izlet je prošao veoma lijepo i zabavno. Nadamo se da će biti još takvih izleta u daljoj budućnosti.