Kao i svake godine, 12. mart se u našoj školi obilježava kao Dan škole, budući da je na ovaj datum rođen pjesnik, čije ime nosi naša škola. Nakon svečane sjednice Nastavničkog vijeća, na ulazu škole, polaganjem cvijeća i prigodnim tekstom, prisjetili smo se učenica koje su tokom rata poginule na putu prema školi. Nakon toga je uz recital učenika prvih razreda Gimnazije položeno cvijeće na mezar Muse Ćazima Ćatića. Polaganju cvijeća prisustvovali su i predstavnici Općine, budući da polaganje cvijeća predstavlja početak otvorenja Tešanjskog proljeća. U 16.30 je u velikoj sali Centra za kulturu i obrazovanje uz intoniranje himne, počela je školska priredba pod nazivom „Atelijer, čarna bašta“. Priredba je predstavila mnoge talente učenika naše škole i obilovala je raznolikošću. Dan škole završio je na svečanoj večeri kolektiva Gimnazije.

 

Comments are closed.

Promotivni Video

POSJETA MUZEJU RATNOG DJETINJSTVA

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Radionica o nasilju nad djecom – “Djeca su naše...

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Etos konferencija u Sarajevu u organizaciji TPO fondacije

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

TUŽNI RASTANAK

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55