U ponedjeljak, 10.decembra učenici drugih i četvrtih razreda Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić” Tešanj posjetili su Narodno pozorište Sarajevo kako bi, kao i svake godine, pogledali jednu od odličnih predstava sa ponuđenog repertoara. Ovaj put izbor je pao na komediju ,,Fistik ili san o suncu, mjesecu i još nekim sitnicama”, autora Almira Imširevića rađena prema motivima drame Jurislava Korenića i Reihana Demirdžića, a u režiji Admira Glamočaka. Fistik je neka vrsta superjunaka koji uveseljava, ali donosi i utjehu. Njegove moći su da se prilagodi, prevari, našali, ismije, ali i da pomogne. ,,Fistik” je predstava koja vrvi od smijeha i radosti sa izvanrednim glumcima koji dočaraju svaki momenat. Naši učenici su je sa oduševljenjem gledali i uživali u svakoj njenoj sceni.