Međunarodni dan srednjoškolaca obilježava se u spomen na praške studente i srednjoškolce, koji su zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje, održanog 17. novembra 1939. strijeljani bez suđenja. Ovaj dan je povezan s Deklaracijom o pravima srednjoškolaca.
Svake godine naša škola obilježi ovaj dan time što učenici preuzimaju mjesto za katedrom. I ove godine je mnoštvo časova održano od strane učenika, naravno pod nadzorom svojih profesora. Obilježavanja ovog dana na ovakav način je već dugogodišnja tradicija naše škole na koju smo jako ponosni.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55