Dana 29.10.2018. Gimnazija “Musa Ćazim Ćatić” Tešanj, dočekala je svoje nove prijatelje iz Niša, tačnije 10 učenika i 5 profesora iz niške Gimnazije “Svetozar Marković” koja je partner naše škole u projektu RYCO. Doček učenika i profesora sastojao se od ručka u Restoranu “Central” i riječi dobrodošlice u Školskoj biblioteci. Tim povodom gostima se obratila direktorica Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić”, profesorica Aida Salkić i poželjela im ugodan boravak u Tešnju i u našoj školi. Govor je pokušao približiti gostima dio naše kulture i tradicije, te su pročitane i dvije pjesme pjesnika čije ime nosi naša škola. Budući da je 29.10.2018. proglašen Danom žalosti na području Federacije Bosne i Hercegovine, nije održan zabavni dio programa. Druženje je proteklo u ugodnoj atmosferi upoznavanja i razgovora nakon kojeg su učenici otišli sa svojim novim prijateljima kući.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55