Već tradicionalno svake godine u sklopu Tešanjskog proljeća održava se i Sajam srednjih škola i fakuleta. Na 5. Sajmu se predstavlja 31 fakultet i univerzitet, 10 srednjih škola i više institucija koje su vezane za obrazovanje. Na samom početku gosti su mogli uživati u muzičkom dijelu programa hora naše gimazije i muzičkog orkestra JU ”Srednja tehnička škola Tešanj” i u tradicionalnim plesovima koje su izveli članovi sekcije folklora naše gimnazije. Menadžerica sajma ujedno i direktorica JU Gimnazija ”Musa Ćazim Ćatić” Tešanj, gospođa Aida Salkić, obratila se prisutnima i poželjela im dobrodošlicu na ovogodišnji sajam. Pored naše direktorice prisutnima se obratio i predstavnik udruženja privrednika “Biznis Centra” Jelah-Tešanj gospodin Mesud Ajanović profesor na Saobraćajnom fakuleteu koji je rekao: ” Sve se može naslijediti osim znanja”.  Sajam je otvorio , Načelnik općine Tešanj gosodin Mr.Suad Huskić, te naglasio kako je obrazovanje veoma važno u formiranju jedne zrele i odgovorne ličnosti, koja treba da nosi budućnost. Načelnik je istakao kvalitet Sajma koji i ove godine nudi željene informacije za svako zanimanje . Osnovci su najviše pažnje posvetili štandu naše škole gdje su dobili sve željene informacije od strane naših ljubaznih učenika koji su otvoreni za bilo koju vrstu pitanja. Također dosta pažnje je posvećeno smjerovima koje nudi naša škola ali najviše za IT (informaciono komunikacioni) smjer. Osim osnovaca i maturanti su imali priliku da se informišu o svom željenom fakultetu i da dobiju korisne informacije. Ovogodišnji sajam je prošao u jednoj veoma dobroj i pozitivnoj energiji i nadamo se da će tako biti u budućnosti.

Categories: istaknuto, Oglasna ploča

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55