Ovogodišnje svečano obilježavanje Dana škole Gimazije ,,Musa Ćazim Ćatić” počelo je u jutarnjim satima kada su naši učenici i profesori srdačno dočekali goste iz Turske, odnosno iz naše bratske škole Sagmalcilar Anadolu Lissi Istanbul. Pripremljen je i izveden program dobrodošlice sa veoma zanimljivim i lijepim sadržajem u kojem su uživali, kako naši učenici i profesori, tako i dragi nam gosti. Poslije programa i malog predaha u ugodnom ambijentu školske biblioteke, u 13:00h uslijedilo je polaganje cvijeća na spomen ploču poginulim učenicama naše škole. Minutom šutnje i uz prigodne tekstove, odala se počast. U 16:00h položeno je cvijeće na mezar Muse Ćazima Ćatića, velikana bosanskohercegovačke poezije. Učenici Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić”, uz prisustvo svojih profesora, gostiju iz Turske, i općinskih predstavnika , recitovali su odabrane pjesme u čast i spomen našeg Ćatića. Poslije toga, uslijedila je školska priredba ,,U sjaju mladosti” u Velikoj sali Centra za kulturu i obrazovanje Tešanj kojom je otvorena manifestacija ovogodišnjeg Tešanjskog  proljeća. Priredba je odisala, baš kako joj i naziv kaže, sjajem, vedrinom, mladosti i ljubavi. Vidjeli smo bogat sadržaj počevši od lijepih i raznovrsnih muzičkih melodija pjesama i recitacija, kako na bosanskom tako i na turskom, njemačkom, engleskom i francuskom jeziku, i sve do vesele i razigrane igre u čuvenim ,,Varoškim igrama”. Naravno, vidjeli smo i zanimljivu i odličnu glumu kako u kraćem humorističnom skeču, tako i u kraćoj verziji obrađene Molijerove drame. Svi prisutni u Velikoj sali su pomno pratili cijeli sadržaj sa vidnim oduševljenjem i zadovoljstvom.

Kako kaže latinska izreka: ,,Omnia praeclara rara.” – Svemu lijepom dođe kraj. Program je bio završen, ali ne i naš Dan škole. Uslijedila je zajednička večera uposlenika gimnazije i profesora Turske škole koja otvara nova vrata i nova druženja.