Dana 13.06.2017. godine Vijeće učenika je pos vođstvom prof.Adele Ibraković organizovalo predavanje povodom Dana karijera. Predavanje je održao dr. Venan Hadžiselimović, direktor HIFA OIL. Venan nam je ispričao o svojim životnim iskustvima od srednjošklskih dana do njegove sadašnje pozicije. Na predivan način i ličnom pričom učenicima je uspjeh učinio dostupnim, mogućim. Svi prisutni bili su oduševljeni ovim veoma uspješnim čovjekom a o tome koliko su učenici bili zainteresovani za njegovu priču, govore i tišina pažnja kojom su ovo Venanovo izlaganje svi naši učenici slušali. Ostavio je za kraj našim učenicima i jednu od najvažnijih lekcija u životu a to je da je u životu bez obzira ne sve sudbonosne okolnosti, najbitnije preispitivati se svaki dan i ostati dosljedan u ljudskosti te objema nogama stajati na zemlji svjesni svojih vrlina i mana. Profesor Miralem Brkić bio je najbolji mogući voditelj ovog Hadžiselimovićevog predavanja jer je njihovo prijateljstvo unijelo posebnu emotivnu dimenziju, koja je učenicima još više približila ovog doktora ekonomskih nauka. Projekat je uspostavljen kako bi se poboljšao status srednjoškolaca u zajednici i njihovo daljnje napredovanje kroz život. Predavanje je također održano da bi se poboljšala sadašnjost i osigurala bolja budućnost srednjoškolaca. Za kraj Venan je svima zaželio bolju budućnost i ostvarenje ciljeva.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55