Učenici naše škole pokazali su svoju humanost u dvije akcije koje su provedene u februaru 2017. godine.

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Crvenog križa Tešanj održana je 23. 02. 2017. godine. Akciju je sprovela Kantonalna transfuzija krvi Zenica. Učenici četvrtih razreda naše škole su se u znatnom broju odazvali akciji i darivali tu dragocjenu tečnost.
Druga aktivnost je vezana za prikupljanje novčane pomoći za liječenje teško oboljelog sedamnaestogodišnjeg Jasmina Jusufovića iz Teslića. U akciji prikupljanja novčanih sredstava učestvovali su svi učenici i kolektiv naše škole. Prikupljena novčana sredstva uručena su Jasminu Jusufoviću 06. 02. 2017. Nadamo se da će mu dobro doći.Jasminu želimo što brže ozdravljenje.