Nakon svečane sjednice Nastavničkog vijeća upriličene povodom Dana naše škole, okupili smo se na ulazu u školu ispred spomen-ploče poginulim učenicama i odali počast njihovoj mladosti uz prigodan recital. Nakon toga naši profesori i učenici su se zajedno sa predstavnicima Općine i općinskim načelnikom, kao i sa brojnim građanima Tešnja i već redovnim gostom iz Odžaka, okupili na mezaru pjesnika čije ime nosi naša škola, i tu se prisjetili nekih ključnih trenutaka njegovog života. Učenici Gimnazije su za okupljene priredili kratak govor i nekoliko recitacija uz dramske elemente.

Školska priredba je počela u 16:30 u Velikoj sali Centra za kulturu Tešanj. Ovogodišnji moto naše priredbe bio je „Na notama ašik duše“ i sva priredba bila je u znaku ljubavi, sevdaha i ašikovanja. Gosti, roditelji, profesori i učenici su mogli čuti brojne muzičke numere, vidjeli su odlomak iz Samokovlijine „Hanke“ i dramski prikaz života Muse Ćazima Ćatića pod nazivom „Jedna Musina ljubav“, a našu dosadašnju i novoizabranu direktoricu škole smo iznenadili buketom cvijeća. Kroz pjesmu i recitaciju predstavljena su i četiri jezika koja se uče u Gimnaziji a to su engleski, njemački, francuski i turski. Priredba je završena riječima „Omnia praeclara rara – Svemu lijepom dođe kraj pa tako i našem druženju. Budući da se prave ljubavne priče nikad ne završavaju, vidimo se, ako Bog da, dogodine na istom mjestu u isto vrijeme.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55