Dana 10.1.2017.godine, Ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK Mensur Sinanović sa saradnicima posjetio je srednje škole općine Tešanj. Bila nam je čast ugostiti uvažene goste, a naročito kada se posjetom dogovore poslovi za dobro naše škole. Teme sastanka su jako korisne i važne za obrazovanje, a prije svega to su teme: budžet za srednje škole općine Tešanj za 2017. godinu,  projekt energetske efikasnosti u srednjim školama na području općine Tešanj, korištenje dvorana za nastavu TZO učenika srednjih škola u JU SRC Tešanj … Nakon sastanka delegacija je obišla i prostorije (kabinete,učionice,biblioteke …) sve tri srednje škole, gdje su primljene na znanje i prednosti i nedostaci prostorija.