Povodom  Svjetskog dana djeteta, koji pada u mjesec novembar, rodila se ideja za njegovo obilježavanje. Tako su članovi Novinarske sekcije Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić” u pratnji profesorice Indire Smajlović i pedagogice Nađe Krdžalić u utorak 15.11.2016. posjetili Dnevni centar za djecu i odrasle s posebnim potrebama Tešanj. Posjeta je zakazana u dogovoreno vrijeme, a obuhvatala je jednu grupu djece mlađeg uzrasta. Naši učenici su pripremili jedan manji program kako bi zabavili mlade gledaoce. U tom programu oni su mogli vidjeti izvedbu adaptacije bajke Crvenkapica, potom su čuli nekoliko pjesmica koje mališani inače vole slušati i pjevati, ali i popularnih numera koje je izvela naša učenica Lejla Rahmanović. Na kraju su i neki mališani željeli pjevati svoje numere što je predstavljalo obostrano zadovoljstvo praćeno aplauzom. Kada se program završio naši učenici su mališanima podijelili pripremljene poklone sa sitnicama koje djeca vole. Također su im podijelili bojice i plasteline i naredno vrijeme proveli u crtanju, bojanju i pravljenju nekih predmeta. Djeca su bila radosna i raspoložena za igru i druženje, a naši učenici sretni što su ih nasmijali i obradovali te su se ispunjenog srca i duše pozdravili i obećali novu posjetu.

Categories: istaknuto, Oglasna ploča

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55