U našoj školi je obilježen Međunarodni dan srednjoškolaca. To je dan kada se najviše raspravlja o pravima učenika.
Prilika je to i da učenici i profesori zamijene svoje uloge i tada u školi nastaje totalni „preokret“. Gimnazijalci su obilježili svoj dan i dobili priliku da „BUDU PROFESOR NA JEDAN DAN“ . Učenici oblače duge uniforme, nose dnevnike , odmore provode u zbornici, a profesori pokušavjau da im ustupe svoja mjesta i nalaze prostor za odmor u školskoj biblioteci… Učenici se raduju ovom danu i uvijek ostaje zapamćen kao veseo i zanimljiv Dan srednjoškolaca…
Podsjetimo se, Međunarodni dan srednjoškolaca, obilježava se u spomen na praške studente i srednjoškolce, koji su zbog mirnog protesta protiv nacističke okupacije svoje zemlje, održanog 17. novembra 1939. godine strijeljani bez suđenja.Odluku o obilježavanju ovog dana, kao Međunarodnog dana srednjoškolaca, donio je Organizacijski ured svih srednjoškolaca evropskih zemalja (OBESSU)

10817018_949119408436739_566543894_o