Postoji bezbroj razloga zbog kojih je dobro i važno čitati knjige,ali opet kao da ne shvatamo koliko su knjige važne i koliko iz njih možemo naučiti.Knjiga će vas okupirati duže od bilo kojeg filma,omogućiti vam da koristite svoju maštu I izvučete poneku poruku…

“Sve dobre knjige djeluju istinitije kao da su se stvarno desile i nakon što pročitaš jednu, osjetićeš kao da se to desilo tebi i nakon toga ona pripada tebi: dobro i loše, uzbuđenje, kajanje i žalost, ljudi i mjesta i kakvo je vrijeme bilo”

Ernest Hemingway

Tradicija naše škole je da se svake godine dodjeljuje nagrada za učenike koji su u toku jedne školske godine posudili ili pročitali najviše knjiga. Ove godine svečanost dodjele nagrada je održana 20.10.2014. godine u biblioteci Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić”. Profesorica Mirzeta Ajanović, rukovodilac Bibliotekarske sekcije uručila je poklon knjige “Monografija naše škole 1961-2001“ .

Ovu dodjelu pratili su profesori naše škole zajedno sa direktoricom, pedagogicom te članovima Novinarske sekcije i gošćom Neirom Hajrulahović. Bivša učenica naše škole, danas studentica francuskog jezika, uveličala je ovu dodjelu.. Nakon dodjele svi prisutni su uživali u ugodnoj atmosferi, mirisu starih i novih knjiga, razgovoru i smijehu…

Statistiku najvrijednijih čitatelja i posjetitelja školske biblioteke za školsku 2013/14.god. možete pogledati ovdje.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55