10410797_1442831069305790_6988122946513280883_n

Ove kišne subote sastali smo se posljednji put da proslavimo happy end jedne divne generacije gimnazijalaca. Sastali smo se kao i mnoge generacije prije nas ispred Osnovne škole „Huso Hodžić“. Kiša je iz poštovanja prema svoj toj mladosti i ljepoti prestala da pada, slikali se posljednji put zajedno i u povorci krenuli prema „Metru“. A onda je počela zabava u kojoj je izrečeno mnogo lijepih riječi, poželjeno mnogo lijepih želja, otpjevano mnogo lijepih pjesama… U 23:15 u samo središte zabave stigla je predivna torta sa slikama sva četiri završna razreda… Učenik generacije je dobio posebnu tortu, o kojoj ovdje nećemo pričati, a „ko je preživio, pričat će “. Zabava je trajala do ranih jutarnjih sati. Na put uspjeha poslano je 120 gimnazijalaca koji će u slijedećim mjesecima napraviti odmak od staza kojima su inače kročili… „Jednoga dana kada se sjene jednih drugima budu tek nazirale, želimo vam da vam se u sjećanje javi zadovoljstvo i sreća, što ste pohađali ovu školu u ovom gradu i što ste mladost proveli s ovim divnim prijateljima.“