Povodom rođendana Muse Ćazima Ćatića čije ime nosi naša škola, naš radni nenastavni dan proveli smo u raznim aktivnostima. U 9h održana je Svečana sjednica Nastavničkog vijeća, nakon koje je položeno cvijeće na spomen-ploču na ulazu škole u znak sjećanja na naše učenice koje su izgubile svoje mlade živote na putu u školu. Nakon toga odigrane su utakmice organizovane povodom Dana škole, a u 16h položeno je cvijeće na mezar našeg pjesnika. Poslije polaganja cvijeće u 16:30 u prepunoj velikoj sali Centra za kulturu naši učenici pokazali su svoje umijeće na priredbi pod nazivom „Iz ateljea naše mladosti“. Direktorica je tim povodom nagflasila da atelje nije izložbena galerija, nego tek radionica u kojoj umijeće dobija svoj oblik. Zabavljali smo se uz pjesmu naših učenica i Horske sekcije, kao i uz klasičnu muziku, ali i nasmijali uz program naše Dramske i Novinarske sekcije. Učenici su pokazali na djelu da se u ateljeu mladosti itekako ima šta vidjeti i ostavili nas u iščekivanju slijedećeg Dana škole na istom mjestu i u isto vrijeme godine.

 

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55