Danas je u sali Općinskog vijeća Tešanj održana Svečana sjednica Omladinskog parlamenta općine Tešanj na kojoj su promovisani kandidovani projekti djece i omladine osnovnoškolskog i srednjškolskog uzrasta.

Prezentovano je pet projekata koji su zadovoljili uslove javnog poziva, od čega su četiri zauzela prva tri mjesta, a medju njima i naša škola. Učenik Gimnazije Nedim Bedak, prezentovao je projekat: “Sedmica mira”- “Školski maraton”.
Sjednici su prisustvovali zamjenica rezidencijalne predstavnice UNICEF u BiH Anne-Claire Dufay, predstavnici Općinskog vijeća Esmir Subašić,Općinski načelnik Fuad Šišić, predstavnici Kantonalnog ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta, vijećnici u Općinskom vijeću, direktori osnovnih i srednjih škola, kao i predstavnici medija.

Categories: nagrade i uspjesi