Direktor Salko Subašić i prof. Miralem Brkić u obraćanju povodom otvaranja izložbe

U srijedu 28.03.2012. u sali za konferencije restorana „AS“ u 19 sati održana je izložba slika učenika Gimnazije „Musa Ćazim Ćatić“. Cilj ove izložbe je bio prikupljanje novca za štampanje ovogodišnjeg školskog časopisa „Gimnazijalac“ od čije prodaje će biti finansirana i tradicionalna posjeta SOS Dječijim selima.
„Izložba slika učenika Gimnazije predstavlja rezultat vjerovanja i nastojanja da se pokaže da se može i drugačije. Zato i mi prihavatamo svoj zadatak da budemo drugačiji, da ne želimo biti ‘robovi donacija’ već ‘robovi ljepote’. U to ime predstavljamo Vam izbor slika kojima su naši učenici pokazali svu raznolikost svojih interesovanja i doživljaja.“ – bile su riječi organizatora izložbe prof. Miralema Brkića. U izložbi je učestvovalo dvadesetak mladih koji su izložili svoje radove.