Dana 27.3.2015.godine u Sportskoj dvorani Tešanj je održan , drugi po redu, Sajam srednjih škola i fakulteta.Na Sajmu je učestvovalo 16 fakulteta, 6 srednjih škola i 7 ostalih institucija koje su vezane za obrazovanje. Učenici sa područja općine Tešanj, ali i susjednih općina danas su prisustvovali sajamskoj prezentaciji dostupnih škola i fakulteta sa prostora cijele Bosne i Hercegovine. Na ovaj način želi se omogućiti mladim ljudima (maturantima osnovnih i srednjih škola) lakši izbor srednje škole ili fakulteta. Svečanim programom , koji su pripremili učenici i profesori naše škole , je otvoren Sajam. Prigodnim govorom, prisutnim su se obratili direktorica Aida Salkić, ujedno menadžer ovog projekta , predsjednik Organizacionog odbora Sajma Izudin Karahmet i predsjedavajući Općinskog vijeća Senad Subašić.