Dana 20.10.2017.godine Asocijacija srednjoškolaca održala je svoj drugi realizovan projekat ,,Socijalni dan”. Socijalni dan je dan kada srednjoškolci mijenjaju svoje školske klupe za radna mjesta širom Bosne i Hercegovine. Srednjoškolci ovim projektom stiču radnu naviku, stvaraju osjećaj radne prakse s kojom će se po vlastitim izborima i željama susresti u budućnosti. Novac prikupljen prilikom Socijalnog dana ide u fond Socijalnog dana čime se finansiraju svi budući projekti AsuBiH-a. Grad Tešanj i naša lokalna zajednica bili su uključeni u ovaj projekat. Kao mali grad ostvarili smo velike uspjehe. Iz Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić” u ovom projektu učestvovalo je 13 učenika i to: Adisa Dizdarević 3c, Ahmed Saračević 3c, Ensar Ćostović 3c, Ćamil Katica 3c, Almedin Hotić 3c, Dino Bahtić 3c, Lamija Srkalović 3b, Tajša Hasančić 3a, Amila Muminović 3b, Zarfa Hadžimujić 3b, Emina Mešić 3b, Sabrina Deljkić 2a i Sead Brka 4a. Naši učenici su posjetili različita radna mjesta kao što su : Market Šišić Tešanj, Nord Star, Općina Tešanj, Slastičarna HD i  Foto studio 111.

Učenici su stekli mnogo radnog iskustva radeći razne poslove, vidjevši različite ambijente i radne uslove, ali su i shvatili odgovornost svih radnih mjesta. Naši učenici smatraju da svaki posao i radno mjesto ima svoju čar. Svaki pojedinac je imao priliku posjetiti radno mjesto koje ga interesuje. Uvidjeli su da je svaki posao jako teško obavljati, perfektno i precizno svaki dan. Kroz taj jedan radni dan vidjeli su stres i odgovornost navedenog mjesta. Također su shvatili koliko treba cijeniti svaki uloženi trud i zalaganje u dati posao. Sve u svemu još jedno novo i bogato iskustvo na zaše učenike.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55