Dana 04. aprila 2015. godine (subota) tri učenika, odnosno predstavnika naše škole zajedno sa profesorom Ahmetagić Mehmedom prisustvovali su „IT Challenge“ takmičenju u Maglaju, koje je državnog karaktera.
Među jakom konkurencijom, naš tim pod nazivom „Kingston“ je sa lakoćom prošao polufinalni krug te završio drugoplasirani, i time se direktno plasirao u finalni dio takmičenja. U finalnom dijelu takmičenja pritisak je bio znatno veći, jer se takmičenje vršilo pred publikom, i za svaki odgovor su imali 30 sekundi. Treba napomenuti da su u finalu bile dvije ekipe iz Tešnja, a „Gimnazijalci“ su osvojili treće mjesto.
Ovo takmičenje je prvi put organizovano i za srednje škole, a dva člana naše ekipe su tek drugi razred- Ibrahimović Adna i Širić Rijad. Nadamo se da će postizati uspjehe, kao i njihov stariji kolega- Hasak Himzo. Naravno, sve to uz podršku mentora Ahmetagić Mehmeda.

Comments are closed.

Promotivni Video

Općinsko takmičenje iz rukometa

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Dan nezavisnosti

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

LJUBAV NA DJELU

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55

Naši gimnazijalci predstavili ideju za novu aplikaciju

Termin održavanja: ČET 12:10-12:55