24.11. u Mostaru je održana svečanost povodom otvaranja restaurirane zgrade Ćejvan Ćehajiinog mekteba koja je ustupljena na korištenje Institutu ,,Yunus Emre”. Svečanosti su pored visokih dužnosnika iz Turske i BiH prisustvovali i mnogobrojni drugi gosti. Nakon otvorenja i obraćanja gostiju, uslijedilo je i čitanje pobjedničkih radova s takmičenja priređenog povodom obilježavanja Dana učitelja, koji se u Turskoj obilježava 24.novembra, kao i dodjele nagrada najuspješnijim učenicima. Učenica trećeg razreda Gimnazije ,,Musa Ćazim Ćatić” Tešanj, Hava Kadušić, osvojila je drugo mjesto. Ona je kao i ostali učesnici takmičenja trebala napisati esej na turskom jeziku na temu ,,Nastavnik kojeg nikada zaboraviti neću”. Prije samog čitana radova učenici su posjetili jednu učionicu gdje se predavao turski jezik i imali priliku razgovarati na turskom o najzanimljivijim temama. Poseban trenutak bio je čitanje radova kako kaže i sama Hava:,,Osjećaj koji sam doživjela, kada sam prozvana da čitam rad, je neopisiv, posebno jer su u publici bili i moji roditelji koje sam htjela učiniti veoma ponosnim.” Mislimo da je Hava uspjela u tome, učinila je ponosnim i svoje roditelje i svoju školu. Čestitamo joj na tome.