U ponedjeljak 18.06.2018. u popodnevnim satima se u velikoj sali Centra za kulturu održala Svečana dodjela diploma maturanata Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić” Tešanj. Ove godine smo željeli našim učenicima prirediti dan koji će ih u sjećanju pratiti tokom cijelog njihovog života. Naši maturanti su ove godine svoje diplome primili u tzv.togama koje su simbol znanja i učenja i njihovog budućeg akademskog obrazovanja. U ovome su nas podržali i njihovi roditelji, a imali smo i podršku mlađih razreda pri nabavci toga, i ovom prilikom im se od sveg srca zahvaljujemo. Želja nam je bila da svi budu jednako obučeni i ujedinjeni u promoviranju bitnosti obrazovanja. Svečani program otvoren je akademskom himnom Gaudeamus, a nastavio je emotivno pjesmom, recitacijama i dodjelom diploma. Završen je odbrojavanjem i bacanjem kapa.