Dana 01.02.2018.u našoj školi je održan roditeljski sastanak u vezi sa učešćem u projektu SHL a i odlaskom naših učenika na razmjenu u Hamburg. Osim direktorice, prof. Aide Salkić sastanku su prisustvovali 9 učenika, njihovi roditelji i prof. Aida Hadžismajlović, kao supervizor projekta ispred Gimnazije “Musa Ćazim Ćatić”. Posjeta učenika Otto-Hahn-Schule u Hamburgu će biti realizovana u periodu od 09.02-16.02.2018.godine a skupa sa nama na razmjenu idu i učenici Srednjoškolskog centra iz Čelinca. Na sastanku je bilo riječi o važnim informacijama, vezano za sam put i boravak učenika u Hamburgu. Razgovarali smo o važnim detaljima kao i samom boravku učenika u njemačkim porodicama.
U sklopu projekta danas je u prostorijama naše škole održana i prva radionica, koju su vodili članovi SHL-A iz Sarajeva, gdje su naši učenici skupa sa svojim vršnjacima – učenicima iz Čelinca zajedno proveli jedan lijep dan u druženju i upoznavanju. Našim učenicima želimo sretan put, ugodan boravak i puno lijepih i nezaboravnih uspomena iz Hamburga.