Pedagoški zavod je 23.08.2017 organizovao seminar za nastavnike, pedagoge i menadžment škola Gimnazije „Musa Ćazim Ćatić“ Tešanj, Mješovite srednje škole Tešanj i Srednje tehničke škole Tešanj. U prepunom amfiteatru seminar je održan u tri etape. Govorilo se o stimulativnom okruženju, komunikaciji i timskom radu, a predavači Fehim Terzić, Mirsada Čajlaković i Advija Huseinspahić su se studiozno i temeljito pripremili za oblasti za koju su bili zaduženi, tako da je zaista bilo uživanje pratiti tok predavanja uz ponavljanje gradiva iz prirode i društva, lekcija o ljestvama, slonovima, frižiderima i žirafama. Najzad smo završili kuhajući i pripremajući specijalitete timskog rada, dodajući kompetenciji, volji, zabavi i malo bibera i prstohvat tolerancije. Svaki od predavača nas je na svoj način oduševio i pokušao da nam na što jednostavniji način približi težišnu materiju svog predavanja.