Dana 11.5.2017. godine u prostorijama Mješovite Srednje škole Stjepan Radić-Žabljak Usora održano je međuškolsko druženje u suradnji sa Gimnazijom ,,Musa Ćazim Ćatić” Tešanj. Teza o kojoj se debatovalo je Perspektiva mladih u BiH;otići ili ostati, a obje ekipe su se potrudile da snagom argumenta odbrane tezu u potpunosti. Domaćini su zastupali stav afirmacije i vješto branili samu tezu, a Gimnazija iz Tešnja je također argumentima i mnoštvom potkrijepa odbranila svoje stavove. Ono što je bilo drugačije jeste način debatovanja, koji nije bio u klasičnoj formi, nego nakon svakog izlaganja pored sva tri člana suprotne ekipe i publika je imala prava postaviti pitanje te je govornik morao znatno poznavati materiju da bi vješto odbranio svoje izlaganje. Obje ekipe su pobijedile, jer su jednako uspješno odgovorile na zadatak i ispunile ga u potpunosti. Također, ono što je jako važno to je da su obje ekipe nakon toga otišle skupa da piju kafu, druže se, razmjenjuju iskustva i bilo im je žao rastati se. No, budući da žive u blizini dogovorena su nova druženja i svakako nove priče, a ponajviše početak rađanja novih prijateljstava, što i jeste jedan od glavnih ciljeva CKD.