Za 1.april smo imali priliku da u Velikoj sali Centra za kulturu i obrazovanje grada Tešnja vidimo jednu veoma zanimljivu predstavu. Ne, nije prvoaprilska šala. Naime, umjesto svakidašnjeg časa bosanskog jezika i književosti, ovaj put je bilo malo drugačije. Premijeri predstave ”Romeo i Julija” sa početkom u 18:30 sati učenici Gimnazije,, Musa Ćazim Ćatić”, tačnije učenici I-a razreda, zajedno sa profesoricom Indirom Smajlović, su prisustvovali ovom nezaboravnom događaju. Predstava je rađena po motivima istoimene Šekspirove drame koja se po Nastavnom planu i programu upravo i radi na časovima bosanskog jezika i književnosti. Učenici naše škole, a ujedno i članovi Bosanskog pozorišta Tešanj, donijeli su i dočarali najpoznatiju priču iz Verone u naš čarobni gradić. Naši talentirani glumci su već punu Veliku salu dodatno ispunili smijehom, suzama i dječijom srećom. Zaista, jedan nezaboravan događaj i u ime građana koji su propustili ovaj spektakl: Jedva čekamo reprizu!