U četvrtak, 5.11.2015, učenici Viječa učenika zajedno sa svojim profesoricama, pedagogicom i direktoricom održali su prvi okrugli sto na temu „Stereotipi i predrasude u našem društvu“, sa koordinatoricom, koja je i bivša učenica Gimnazije „Musa Ćazim Ćatić“, mr. Zumretom Galijašević. Poslije kratkog upoznavanja sa koordinatoricom i upoznavanjem sa osnovama okruglog stola, odmah su prešli na glavnu temu. Prvo što su raspravljali jeste razlika između invaliditeta i hendikepa, gdje su učenici aktivno učestvovali u raspravi. Cilj rasprave bio je da se pokaže kako su svi ljudi isti te da osobe sa invaliditetom  treba smatrati jednakim osobama bez invaliditeta. Kroz razne igrice učenici su se upoznali sa životom osoba sa invaliditetom i raznim predrasudama sa kojima se susreću i iznosili svoja mišljenja o invaliditetu. Vrijeme je prošlo veoma brzo, te su na kraju sve rezimirali, upoznali se sa bontonom ponašanja prema osobama sa invaliditetom i dogovorili se za neke buduće sastanke i teme. Ovim putem želimo se zahvaliti i mr. Zumreti Galijašević na izdvojenom vremenu što je pomogla našim učenicima da bolje shvate invaliditet i osobe sa invaliditetom. Nadamo se da će u budućnosti biti i drugih susreta.